EVİNİZ YILBAŞI KOKSUN

Yılbaşına artık geri sayım başladı. Evlerimizde hazırlıkların çoğu tamamlandı, ağaçlar süslendi, benim gibi yılbaşı havasına kendini fena kaptıranlar evin her köşesini Noel Baba, geyik ve ağaç gibi yeni yıl objeleriyle donattı. Hediyeler alınmaya başlandı… Peki evinizin de bu ruha uygun kokmasını ister misiniz? Hem de sprey tarzı evin toksin yükünü arttırmadan doğal yollarla?

Büyük bir çelik tencereye kabuklarıyla dilimlenmiş 2 portakal, 3 tarçın çubuğu ve 1 yemek kaşığı karanfil koyup üzerleri geçene kadar su koymanız ve kaynatmanız yeterli. Mutfağınızı muhteşem bir yılbaşı havası yaratan koku kaplayacak ve yavaşça tüm evinize yayılacak. Su kaynadıktan sonra ocağın altını iyice kısmanız ve su kendini çektiğinde takviye yapmanız gerekli. Bu karışımı buzdolabında 3 güne kadar saklayıp tekrar kaynatarak kullanabilirsiniz.

Evinize gelen misafirleri süslemeleri görmeden yılbaşı havasına sokmanın ve büyüleyici bir kokuyla karşılamanın daha kolay bir yolunu düşünemiyorum. Kullanabileceğiniz bir başka karışım 2 limon, 3-4 tutam biberiye ve 1 çay kaşığı vanilya aroması. Portakal, zencefil ve badem aroması karışımı da çok güzel bir koku yayıyor. Ama benim favorim portakal-tarçın-karanfil üçlüsü.

Herkese hoş kokulu, tatlı anılarla dolacak bir yeni yıl diliyorum

IMG_0088dogal oda kokusu dogal oda kokusu
dogal oda kokusu
dogal oda kokusu