BAHÇEŞEHİR’DE BİR EV

Aslında gittiğim evleri inceleme merakım hiç yoktur, böyle bir ilgim yoktur daha doğrusu. Blogdan sonra biraz daha ilgilenir oldum, geçenlerde çok sevdiğim arkadaşım Ayşe’nin evinde biraz inceleme yaptım ve Katia Home Deco için birkaç resim çektim.

Dekar Yapı tarafından yapılan “Bahçeşehir Günışığı Evleri”ndeki bahçeli, oldukça geniş bu evin iç mimarlığını Meral Bağcı yapmış. Ev sahipleriyle uzun yıllardan beri tanıştıkları için de ortaya her iki tarafı da memnun eden bir iş çıkmış. Ayşe’nin zevkine göre tercih edilen açık tonlar ve sıcak renkler,  evin her yerinden bahçeyi görmesinden dolayı da yeşille, hoş bir uyum içinde olmuş.

Ayşe’nin eşi Salih Kuzu aynı zamanda, Dekar Yapı Yönetim Kurulu Başkanı. Şimdilerde ise ailece yeni projeleri olan “Asmalı Evler”in heyecanı içindeler. Bahçeşehir taraflarına yolunuz düşerse mutlaka görmenizi isterim. Çünkü “Dekar Asmalı Bahçeler” sizi hayal ettiğiniz bahçeli bir öyküye davet ediyor.

Deniz Tunç ; www.deniztunc.com            Dekar Yapı  :  www.dekaryapi.com

Evde ilk dikkatimi çeken ve kendisinin, ‘mekanın mücevherleri’ diye tasvir ettiği Deniz Tunç imzalı aydınlatmalar oldu.
tasarim lambatasarim lamba
Mutfak oldukça büyük, geniş bir yemek masası  ve rahat bir oturma grubuyla birlikte olduğu için de ailece en çok vakit geçirdikleri yer de burası. Yazın ise  mutfağın bahçeye açılan terası vazgeçilmez huzurlu köşeleri.
Ayşe bu duvarı aile resimleriyle değerlendirmiş, çok da sıcak olmuş. İnsan bu duvarın önünden her geçtiğinde resimlere bakıp anılara dalabilir.
fotograf-3-2
Ayşe tam bir kitap kurdudur.  Kitaplarıyla başbaşa kaldığı  bu odayı ise beyaz tercih etmiş. Odanın duvarında ise ressam olan damadının hediyesi bir tablo asılı. Tabii evin diğer köşelerinde de Tom’un güzel eserlerine rastlamak mümkün.
kutuphane
kutuphane yagli boya bisikletfotograf-2-4
salon dekor
 

Evin en alt katı ise rahat oturma gruplarının tercih edildiği keyif katı. Ayrıca Ayşe’nin eşi Salih Bey,  başta hobi olarak başladığı ama şimdi ciddi boyutlara getirdiği bağcılıkla uğraşıyor ve ‘Kuzubağ’ adını verdiği topraklarda nefis üzümler yetiştiriyor. Bu üzümlerden elde edilen şarapların bir kısmı evin mahzeninde, bir kısmı da dostlarıyla tatlı sohbetlere eşlik etmesi için burada muhafaza ediyor.
televizyon unitesitelevizyon unitesi mahsen