ÇOCUKLARLA BERLİN

Berlin, son yıllarda gözde seyahat rotalarından biri. Biz de Kerem ve Rüzgar’ın okul ara tatilini fırsat bilip, Kuziko’yu anneanneye emanet edip kısa bir kaçamak yaptık bu güzel şehirde geçen hafta.

Aslında eşimle benim gönlümüz Floransa’dan yanaydı ama Keroş ısrarla okulda Almanca dersinde işledikleri için Berlin’e gitmek isteyince onu kıramadık. Berlin gerçekten çok renkli, mutlaka gidilmesi gereken bir şehir. Ben bu yazıda Berlin’de oğullarımın çok keyif aldıkları yerlerden bahsedeceğim kısaca.

İlk durağımız hayvanat bahçesiydi. Oğullarım buradaki parka bayıldılar. Yeşillikler içinde tamamen doğal malzemelerle donatılmış büyük oyun alanına biz bile hayran kaldık. O kadar huzur verici bir ortam vardı ki… Keroşla Rüzgar 3 saat doya doya koşturduktan sonra biraz da hayvanlara bakınarak çok güzel vakit geçirdik. Burada çok rahat bir bütün gün geçirilir. Berlin’e giden çocuklu ailelerin hayvanat bahçesini mutlaka planlarına almasını tavsiye ederim, çocukların bayılacağına garanti veririm:)

Bizde de böyle huzur verici parklar olsa keşke…berlin hayvanat bahcesiberlin hayvanat bahcesi

Hayvanat bahçesi sonrası bir restoran tavsiyesi de vermek isterim. 25 Bikini Otel‘in en üst katındaki Neni Restorandan biz çok memnun kaldık. Mekana adım atar atmaz muhteşem bir manzaranın büyüsü altına giriyorsunuz. Yemek yerken tepeden hayvanat bahçesindeki maymunları ve kuğuları izlemek bize çok keyif verdi. Sipariş ettiklerimiz de çok lezzetliydi. Gideceklere tavsiyem mutlaka rezervasyon yaptırmaları.

Keremle Rüzgar’ın en çok keyif aldıkları ikinci yer Sony Center içindeki Legoland Discovery Center oldu. Burası kapalı bir yer, diğer Legolandler gibi tematik bir park değil ama 4 boyutlu sinema, lego fabrikasında lego yapımı, lego sergisi, lego workshopları gibi çocukların hoşça vakit geçireceği birçok aktivite var. Burada da bir yarım gün rahat geçiyor.

Legoland’de legodan yapılmış karakterlere bayıldık:)berlin legoland

Berlin’deki son durağımız şehir merkezine 45 dakika uzaklıktaki Tropical Islands oldu. Burası devasa kapalı bir tesis. İçeride resmen bir tropik ada yaratmışlar. Yağmur ormanı bile var desem neyi kastettiğimi anlarsınız sanırım:) Kumu özleyen oğluşlarım en çok plaj kısmında vakit geçirdiler.  Kaydıraklı havuzlar, lego alanları, gokart pisti, çocuk parkı, sauna, solaryum, spa, birçok restoran seçeneği, gece showu, balon turu, yok yok burada. Çadırlarda da konaklayabiliyorsunuz, odalarda da. Dileyen günübirlik de giriş yapabiliyor. Biz konaklamayı tercih ettik, iyi ki de öyle yapmışız çünkü 2 gün bile az geldi oğluşlara. “Lütfen daha kalalım, gene gelelim, bir dahaki sefer 10 gün kalalım” cümlelerini kimbilir kaç kere duyduk. Açıkçası burası eşimle bana da ilaç gibi geldi, iki gün Maldivler’deymişiz gibi hissettik.

Oğullarım kumu çoooook özlemişler:)berlin tropic islands
Yağmur ormanındaki kızılderililerberlin tropic islands

 Adada muhteşem bir oyun alanı da varberlin tropic island
Kahvaltıdaki misafirimiz.berlin tropical islands

Biz Berlin’i çok sevdik. Tatilin tadı damağımda kalmadı bu sefer çünkü evde dünyanın en tatlı lokumuna kavuştum. Kuziko burnumda tüttü 5 gün boyunca. Biraz daha büyüsün minnoşumu da götüreceğim tatillere inşallah🙏

1 Mayıs Bahar Bayramı hepimizin kutlu olsun. Bugünün önemi ise ayrı bizim için çünkü babaannemiz Bahar’ın da doğumgünü. Pazar günü bir kutlama daha bekliyor bizi, yaşasın!!!