DOĞAL KOKULU MUMLAR

Odalarımızın güzel kokması için veya sadece dekoratif oldukları için kullandığımız kokulu mumlar maalesef beni çok rahatsız ediyor. Ne kadar severek alsam da kullanamıyorum. Ben de bu yüzden evde doğal yollardan kendi kokulu mumlarımı yapıyorum.

En çok kullandığım formül; lavantalarla doldurduğum kasenin içine en minik mumlardan yerleştiriyorum, üzerine birkaç damla, aktardan aldığım lavanta yağından damlatıyorum.  Siz de zevkinize göre çeşitli yağlar kullanarak doğal kokulu mumlarınızı yapabilirsiniz tabii, o kadar çok aromatik hoş kokulu yağ var ki, isterseniz birkaçını karıştırıp kendi formülünüzü oluşturabilirsiniz.

Aslında mumlar yanınca verdiği hoş bir ortam yanında, dekoratif bir obje olarak da evlerimizin çeşitli köşelerini süslüyorlar. Ben de hepimizin yapabileceği, malzemeleri temin etmesi kolay ve basit birkaç örnek buldum.

Bunları çocuklarınızla da yapabilir birlikte güzel vakitler geçirebilirsiniz. Üstelik yılbaşı da geliyor, arzu ederseniz hediye olarak sevdiklerinize verebilir veya sofralarınızı süsleyebilirsiniz.
kahveli mum kahveli mum lavantali mum limonlu mum limonlu mum elmali mum lavantali mumdogal mumelmali mumdogal mumdogal mumtarçinli mumkendin yap mum