DUVARLARDA GRİ VE BEJ TONLARI

Renkli duvarlara olan sevdam bir yana, düz renk duvarlarda tercihim hep gri ve bej tonları oldu. Bu renkler ortama dinginlik verir ve nötr renkler olduğu için de istediğiniz kontrast renklerle de kombine edebilirsiniz.

Belli başlı boya markalarında sadece kataloğa bağlı kalma zorunda değilsiniz, istediğiniz tonu tutturmak artık mümkün. Yapı marketlerde istediğiniz tonu birebir karıştırıp yaratabiliyorlar.

Evinizde göz yormayan , huzur bulacağınız bir ortam yaratmak istiyorsanız işte birkaç öneri. Derlediğim resimlerde 2015’in en çok tercih edilen gri ve bej tonlarını bulabilirsiniz.

BOYA SECIMIGri tonlarında duvarlar için:

-tekstil: indigo, aqua, bej renkleri revaçta. (Aşağıdaki resimde göreceğiniz leopar desenli sandalyeler de sıradışı olmuş).
-mobilya: siyah, beyaz veya gri mat lake, açık renk ahşap mobilyalar, oksit metal veya pirinç sehpalarla kombine edebilirsiniz.
-aksesuar: oksit metal ve mermer aksesuarlar çok şık olabilir.

 

GRİ DUVARGRİ DUVARGRİ DUVARGRİ DUVARGRİ DUVARGRİ DUVARGRİ DUVARGRİ DUVAR

 


Gri dekorasyon önerileri, mutfak, banyo, salon, yatak odası gibi tüm oda örnekleri için
Grinin 50 Tonu başlıklı yazımızı da inceleyebilirsiniz:-)


BOYA SEÇİMİBej tonlarında duvarlar için:

-tekstil: damask desenli natürel tonlarda kumaşlar, yine mavi ve aqua tonları var.
-mobilya: bej mat lake , ahşabın açık veya orta tonunda mobilyalar uyumlu durur.
-aksesuar: ahşap, gold ve ferforje çok yakışıyor.

 

Dingin mekanınıza enerji katmaya karar verdiyseniz, bej ve gri renklerin hakim olduğu mekanlara kontrast renk aksesuarlar ekleyip ortamı canlandırmak elinizde. Bej mekanlar için benim favori kontrast rengim mercan, gri mekanlar için ise mürdüm rengi.

BEJ DUVAR

BEJ DUVARBEJ DUVARBEJ DUVARBEJ DUVAR