DUVARLARDA KOYU RENKLER

Duvarlarda koyu renkler bir dönem çok modaydı. 96 senesinde evlendiğimde bir sarı furyası oluştu ve salonlar, oturma odaları sarıya boyandı. Sarı güneşin rengi, eve enerji katıyor, sıcaklık getiriyor. Seçilen mobilyalar ve koltuklarla da uyum sağladı mı sonuç mükemmel oluyor. Sonra renkler biraz koyulaştı, kese kağıdı, ördek başı yeşili, bordo renkleri coştu, evler yeniden boyandı! Arkasından bir beyaz aşkı geldi, her yer bembeyaz, tertemiz bir havaya büründü.

Hala beyaz hakimiyeti devam etmesiyle beraber, yavaş yavaş koyu tonlar da dekorasyonda kendini hissettirmeye başlıyor. Koyu derken, toprak tonları, koyu kahveler, vizon renkleri, griler ve hatta siyahlardan bahsediyorum. Evin her odasında uygulanıyor koyu renkler. Beyaz ve açık tonlar ne kadar ferah, yalın, sade bir hava yaratıyorsa, koyu renkler de bir o kadar ağır, sofistike, kaliteli bir duruş sergiliyor. Özellikle geniş metrekarelerde koyu renkler duvarları giydiriyor adeta. Üzerine konacak aydınlık resimler, odada yer alacak açık renkli koltuklar aranılan ferahlık hissini getiriyor ortama.

Eğer yaşadığınız mekanı birden koyulaştırmaya cesaretiniz yoksa tek duvarı boyayarak da değişime başlayabilirsiniz. İnanın bambaşka bir ortamla karşılaşacaksınız, yeter ki doğru tonu bulun! Ben de evimde yeni yağlı boya yaptırıp bir duvarımı açık kum beji tonundan vizon rengine döndürdüm, görenler çok beğeniyor, sizin de cesaret göstermenizi tavsiye ederim, evin havası tamamen değişiyor ve yepyeni bir enerji geliyor insana:-) Alt tarafı bir duvar, beğenmezseniz yeniden açarsınız rengini 😉

‘Boya badanayla uğraşamam’ derseniz, yine altın çağını yaşayan duvar kağıtları da pislik çıkarmadan, son derece kısa sürede sizi hedefe ulaştırabilir. Üstelik artık banyo mutfak gibi alanlara da duvar kağıdı uygulanabiliyor.

Aşağıdaki resimleri keyifle inceleyeceğinizi umarım…


 Yatak odalarında tüm odayı koyu renge boyamayı
göze alamıyorsanız, sadece yatak başının yaslandığı duvarı da
koyu renk tercih edebilirsiniz. 

koyu renk duvar koyu renk duvar koyu renk duvar koyu renk duvar koyu renk duvarkoyu renk duvar

Banyolarda koyu renk seramikleri tercih edebileceğiniz gibi, özel, banyoya uygulanabilecek duvar boyası ve kağıdı seçeneklerini de değerlendirebilirsiniz.
koyu renk duvar koyu renk duvar koyu renk duvar koyu renk duvar koyu renk duvar koyu renk duvar koyu renk duvar koyu renk duvarkoyu renk duvarkoyu renk duvarSalon veya oturma odasında koyu rengi şömine duvarı, TV ünitesi arkası, koltuk arkası gibi alanlarda düşünebilirsiniz.
koyu renk duvarkoyu renk duvarkoyu renk duvarkoyu renk duvarkoyu renk duvarkoyu renk duvarkoyu renk duvarkoyu renk duvarkoyu renk duvarkoyu renk duvarkoyu renk duvarkoyu renk duvarkoyu renk duvarkoyu renk duvar
Yemek odalarında en çok tercih edilen duvar büfe veya dresuar arkası
koyu renk duvar koyu renk duvar koyu renk duvar koyu renk duvar koyu renk duvar photo 1 (15) koyu renk duvar koyu renk duvar
Mutfaklarda da koyu renk tercih edilebilir. İşte size birkaç örnek…
koyu renk duvar koyu renk duvarkoyu renk duvarGiriş ve koridorlarda da koyu renk kullanılabiliyor, duvar önünde duracak şık bir dresuar, bir büyük tablo ortamı ferahlatacaktır.
koyu renk duvar koyu renk duvar koyu renk duvar
Yazımı okuyup, resimlerimi incelediğiniz için teşekkür ederim 🙂