FULYA’DA BİR EV

Fulya’da bulunan bu yılbaşı kokulu evin sahibi Megi‘yi sanırım 3-4 yaşımdan beri tanırım. Eşi Muco‘yu (Muzaffer) da Megi sayesinde tanıdık ve çok sevdik ailece. Çocukluğumda yaşadığım Yeşilköy‘deki evimizde Megi’nin teyzesiyle komşuyduk . O vesileyle tanışıp yıllar içinde de kuvvetli bir dostluğumuz oluştu.

Giyimdeki ince zevki, modayı yakından takip etmesi ev-turu bölümüm için çekim kararımda önemli bir rol oynadı. Megi yıllarca Yeşilköy’de yaşadıktan sonra, 5 yıl önce taşındı bu evine. Son derece dışa dönük, enerjik bir yapısı olduğundan, şehir hayatı ona çok hitap etmiş. Sohbet ederken ‘Sporumu hiç aksatmam, sabah sitenin spor salonunda ter attıktan sonra günümü planlarım’ diyor, ‘Pazartesi günleri haftalık alışveriş, yemeklerin organize edilmesi vs. ile akşamüstüne kadar blokeyim, sonrasında yürüyerek Nişantaşı’na gider birkaç mağaza dolaşır, arkadaşlarımla bazen bir kahve molası verir eve dönerim’ diye devam ediyor. Tüm hafta yoğun bir temposu olduğundan şehrin göbeğinde olmak iyi gelmiş Megi’ye.

Evini 5 yıl önce kendi dekore etmiş, sipariş üzerine yapılmış koltuk, sehpa, yemek odası gibi mobilyalar için iç mimar Sedat Abayoğlu (0216 362 14 93) destek vermiş.


Eve adım atar atmaz, yılbaşı coşkusu hissediliyor. Girişten başlayan süslemeler, mutfak ve salonda da devam ediyor.

yilbasi suslemesimutfak dekormutfak dekormutfak yilbasi suslemesi

Salonda ağaç süslemeleri dışında pencerelerde ve evin diğer köşelerinde de yılbaşı havası hakim. Sofra her daim misafire hazır bir şekilde düzenlenmiş.
yilbasi sofra duzenivenge yemek odası

Venge yemek odası takımı özel imalat. Yemek masasının üzerinde bulunan zincirli kristal avize
Şişhane’den alınmış

zincirli kristal avize

Bu berjerler önceden koltukların bulunduğu bölümde duruyormuş, hem alanı ferahlatmak hemde ufak da olsa bir değişiklik yapmış olmak için bu tarafa almış ev sahibi. Berjerlerin arkasında bulunan kaloriferin yanlarına birer mini dolap yaptırmış, ortasını da kristal sarkıtlarla dekoratif bir şekle sokmuş Megi. Gizli aydınlatma da ekleyince ortaya çok hoş bir görüntü çıkmış.
yilbasi suslemesi

Sütunun arkasındaki ölü bölgeyi yeşilliklerle süsleyip, hem hoş bir görüntü sağlamış hemde bu alanı değerlendirmiş olmuş. Cam önü olup bol ışık aldığından bitkiler de yerlerini sevmiş ve coşmuş 🙂 Yemek odasıyla çiçekli bölme ahşap bir paravanla ayrılmış.

sutun dekorparavan

Antika bronz saat, Megi’nin uzun zaman önce kaybettiği ikiz kardeşinden yadigar.
Evin baş köşesinde duran heykel, Fransa’da bir antikacıdan alınmış.
bronz heykel

Salonda bulunan koltuklar ve sehpalar özel üretim.

salon dekorasyon

Bu bölümündeki avize ve aplikler Yeşilköy’de bir butikten temin edilmiş, Fransız malı.

salon dekorsalon yilbasi dekoryilbasi dekor

Evin genç kızı üniversitede okuyor ve sadece hafta sonları evde oluyor. Yatak odasının dekorasyonunu
İlayda kendisi yapmış. Yatak odası takımı Tepe Home’un o dönem sattığı yabancı bir markaya ait.

genc kiz odasi

genc kiz odasigenc kiz odasi

Odayı kesen sütunu değişik bir uygulamayla dantel kaplamış. Siyah beyaz tablolar ve gri duvarla çok hoş bir ahenk yakalamış. Salonda uygulanan paravanla sütün bölümünü ayırma işlemi burada da uygulanmış.

paravangenc kiz odasigenc kiz odasi

‘Sütunun arkasında bulunan köşeyi İlayda çok sever, oraya adeta saklanır, telefonla konuşup, kitap okur’ diyor annesi. Genç kız odalarında olmazsa olmazdır bu tarz kaçış noktaları. Benim de iki kızım olduğundan iyi bilirim!

genc kiz odasigenc kiz odasi

Megi ve Muco’nun yatak odası da özel tasarlanmış. Deri yatak başının arkasındaki gizli aydınlatma odaya loş ve güzel bir hava katıyor. yatak odasiavize

banyo dekorbanyo dekorbanyo dekorasyon

 Yılbaşı kokulu bu güzel evi keyifle gezdiğinizi umuyorum. Blogumu ziyaret edip, bu evi benimle beraber gezdiğiniz için çok teşekkür ederim.

Kucak dolusu sevgilerimle 🙂