HER ÇOCUK YEPYENİ BİR MACERA…

“3. çocukta afallayan anne”, “Tecrübeli anne diye birşey yoktur”, “Her çocuk yepyeni bir macera”… Bunlar yeteneğim olsaydı yaşadıklarımı yazacağım kitaba en uygun başlıklar olurdu.

Kuziko’nun abileriyle benzerlikleri de çok ama farklılıkları da öyle. Beni en çok zora sokan farklılığı iştahsız bir bebek olması. Kerem de yemek konusunda hiç zorlanmamıştım. Boyda da kiloda da ilk 10’daydı hep. Rüzgar Kerem’den biraz daha az yerdi bebekken ama o da ilk 25’deydi. Rüzgarla asıl şimdilerde sorun yaşıyorum, ne yazık ki yemek seçiyor ve sevdikleri de o kadar kısıtlı ki… Köfte, pilav, makarna, mercimek döngüsünden fenalık geldi bana. Pizza sevmeyen çocuk olur mu Allah aşkına!?! Olabiliyormuş demek ki… Doğumgünü partilerine “Lütfen pizza yerine hamburger olsun’ diye dua ederek giden nadir annelerden olduğuma eminim:) Zamanla düzelecek diye umuyorum.

3 numara ise resmen iştahsız. Boyda ilk 10’da ama kiloda ortalamada. Abilerinin bebekken bayılarak yediği muhallebiyi bile ağzından çıkarıyor. Kerem ve Rüzgar’a en kolay yedirebildiğim, baştacım kavanoz Milupa sütlacı ( koca kazık Kerem’in hala severek yediği) bile reddediyor. Tabii ki de beklenildiği üzere muhallebiyi yemeyen minik adamım kabak püresini de anında veto etti. Anlaşılacağı gibi katı gıdaya geçiş denemelerimiz bugüne kadar tam bir fiyasko. Bu yüzden afallamış durumdayım. Tecrübeli anne olmak hiçbir işe yaramıyor ama pes etmeyeceğim. Durmak yok, yola devam.

Kuziko’nun reddettiği Milupa sütlaç abiye yaradı😂IMG_0713

Pusette gezmeyi sevmeyen Kuziko sorununu çözdüğüm için çok mutlu geçirdim bu haftayı. Kanguruyu kim icat ettiyse alnından öpmek istiyorum, hayatımı kurtardı. Ben niye Kerem ve Rüzgar’da kullanmamışım bunu. Britax markasının kangurusunu aldım ve çok memnunum. Kuzey ayakta duruyormuş pozisyonunda o kadar mutlu ki… Tabii ben de kol ve bel ağrılarından kurtulduğum için. Yeni gözdemiz sayesinde anne oğul bol bol gezebiliyoruz artık. Ben alışveriş merkezinde rahat rahat dolaşabilmenin, Kuzey de çevreyi keyifle izlemenin tadını çıkarıyoruz  Britax sayesinde.

Allah bunu tasarlayandan razı olsun😊
britax kanguru

Bol koşturmacalı hayatım okulların kapanma öncesi etkinlikleri sayesinde maratona dönmüş durumda. Rüzgar’ın sene sonu gösterisi ve Kerem’in müzik gecesi şimdilik atlattıklarımız. Sırada Rüzgiş’in portfolyo sunumu ve her ikisinin de brunchları var. Doğumgünü partilerini de unutmayalım. 20 Hazirana kadar her haftasonumuz dolu, rezervasyon almıyoruz:)

Uzay temalı sene sonu gösterisinde hediye ettikleri bu resmi odama asacağım diye tutturdu Rüzgar. Şimdilik kaloriferde olmasından şikayetçi değil neyse ki:)
IMG_0709

Havuz sezonunu açmamız geçen haftanın en önemli olayıydı bizim için. Ohhh, yaz geldi sonunda. Oğlanlar artık şort ve crocslarıyla dolaşabildikleri için mest durumdalar. Kuziko’ya şimdilik şort giydirmeye çekiniyorum ama yavaş yavaş yaz havasına da bürünmüyor değiliz. Tıpkı bu kombinimiz gibi:
yesil bebek kiyafeti

Bizden bu haftalık da bu kadar, kucak dolusu sevgiler…