KİLİM

kilim desenli pufGeçen sene Mudo‘da görüp de almadığım için pişman olduğum buna benzer kilim kaplı bir puf beğenmiştim. O günden sonra da kilim’in dekorasyondaki etkisini sevmeye başladım.

Anadolu’muzun bir çok yöresinde, daha önceleri geleneksel ve bir hikayesi olan, belli desenlerin bir araya gelmesiyle el tezgahlarında dokunan  kilimlerimiz değişik konseptli evlere uygun olan desenler ve renklerle karşımızdalar.

Kilimlerimiz, desen çizimi, renk seçimi (ki bazı kilimler tamamen bitkisel, kök boyalarla renklendirilmiş yün ile dokunmakta), Anadolu insanımın her bir düğüme kattığı alın teri ve sabır ile, dokurken o kilime doğru mırıldandığı türküleri ile bence her biri bir sanat eseri.Kilimi yerde kullanacağımız gibi, yastık olarak, tek bir objenin kaplanması olarak da kullanabiliriz. Bence kilim kaplı bir puf her tarz eve yakışabilir. Belki de kenarları, püskülleri aşınmış bir kiliminiz varsa ve kullanmıyorsanız bu şekilde değerlendirebilir evinize farklı bir hava katabilirsiniz. Kilimler dekorasyona uyduğu taktirde yazlık evlerde de rahatlıkla kullanılabiliyor.

İşte size birçok fikir, umarım beğenirsiniz…


Koltuklarda kilim deseni hem enik hem çarpıcı ir hava yaratıyor. Tek bir koltuk evinizin havasını tamamen değiştirmeye yetecek. kilim desenli koltuk kilim desenli koltuk kilim desenli koltuk kilim desenli koltuk kilim desenli koltuk kilim desenli sandalye

 Koltuk fazla olur derseniz, puf ve yastıklarla da benzer bir etki yaratabilirsiniz. kilim desenli puf kilim desenli puf kilim desenli yastik kilim desenli yastik kilim desenli yastik

Kilimleri halı olarak zeminde kullanmak için otantik bir dekorasyon zorunluluğu yok malum:-) Modern evlerde de kilimlerle çok hoş bir sinerji yakalayabilirsiniz. modern evde kilim modern evde kilim modern evde kilim modern evde kilimEllerine ne geçerse değerlendiren modacılar kilimden de olabildiğince istifade etmekteler. Benim de geçen sene Kapalıçarşıdan aldığım böyle bir babetim var ve çok severek kullanıyorum.

kilim desenli ayakkabi kilim desenli canta kilim desenli cantakilim desenli canta