KUTLAMALAR HİÇ BİTMESİN…

Soğuk bir haftaya veda edip artık güzel havalara merhaba diyoruz umarım.

Geçen cumartesi tişörtlerle bahçede koşturan oğullarım pazar günkü buz gibi havaya inanamadılar. Aklıma 6 sene önceki Atina seyahatimiz geldi. Şubatta öğlen Plaka’da kafelerden birinde güneşli havada dışarıda keyif yapmışken akşam kar fırtınasına yakalanmıştık. Çocuklara bu anımızı anlatınca burada da kar yağar mı acaba heyecanı başladı. Bayılıyorum çocukların saflığına. Ne zaman anılarımı, çocukluk maceralarımı paylaşsam oğullarımla, o kadar büyük keyif alıyorlar ki. Minik yüzlerindeki masum ilgi tam fotoğraflık oluyor özellikle muzurluk ve yaramazlık içeren anılarımı dinlerken. İşte çocuklarla kaliteli zaman geçirmek için bir öneri:)

Kutlamalarla dolu bir haftayı daha bitirdik. Hep böyle kutlamalı haftalar yaşayalım inşallah🙏 Önce kızkardeşim Ayça’nın, oğullarımın teyzoşlarının doğumgününü kutladık. “Teyze anne yarısıdır” derler, az bile demişler bence. “Teyze anne eşidir” diye değiştiriyorum bu sözü çünkü biliyorum ki Ayça için yeğenleri çocuğundan farksız tıpkı benim yeğenim Kaan’a hissettiklerim gibi.

Güzeller güzeli teyzoşumuzla nice mutlu yıllara🙏IMG_0645 (1)

Yeğenim Kaan’ın geçen sene doğum günümde
verdiği bu yazıyı başucumda saklıyorum.teyzeye mektup


Dün ise 23 Nisan’ı dolu dolu kutladık. Önce oğluşların okulundaki töreni gururla, gözlerimiz dolarak seyrettik. Atamızın gurur duyacağı bir yeni nesil yetiştirmekte büyük emeği geçen okulumuza ve bu gayeyle çalışan tüm okullara saygım ve minnetim sonsuz. Törenden sonra asıl bayram başladı Keremle Rüzgara. Onları mutlu etmek eşimle benim birinci vazifemizdi dün. Aslında çocukları mutlu etmek için kafa patlatmaya gerek yok. Onlarla beraber vakit geçirmek verilebilecek en güzel hediye. Ipad oynarken yanlarında oturup onları izlemem ve yorum yapmam bile yetiyor onları daha keyiflendirmek için. Bir de abur cubura izin verme ve uyku saatini biraz ileri alma. Bu ikisi dünyaları vermiş gibi hissettiriyor Kerem ve Rüzgar’a.

Egemenlik ve barış için yola çıkarken temalı
23 Nisan töreni bizi çok duygulandırdı.

23 NİSAN GÖSTERİ

Kuziko’da bu yoğun koşturmaca içinde büyüyor. Oturma pozisyonuna geçmeye çok hevesli son birkaç gündür. Koltuğuna ya da bebek arabasına yatırdığım anda kalkmaya çalışıyor. Minnoşum öyle bir efor sarfediyor ki oturabilmek için küçücük yüzü kıpkırmızı kesiliyor. Mayıs başındaki 4 aylık kontrolde soracağım doktorumuza oturabilmek için çok mu erken diye. Benim aklımda kalan 6 aydan önce olmadığı ama Kuziko otursa sanki çok rahatlayacakmış gibi geliyor. Önünde devamlı hareket halinde abiler olunca daha iyi seyretmek istiyor etrafı anlaşılan:)

Haftaya okulumuz bahar tatilinde, dinamik günler beni bekliyor. Şimdiden dopinge başlasam iyi olacak, bana mutfak yolu göründü, nutella kaşıklamaya gidiyorum🙋

Hayvan dostlarımızı unutmayalım, bu haftaki bebek
kıyafetlerimiz onlar için gelsin.bebek giysileri