MISS PİZZA

miss pizzaBeyoğlu Meşrutiyet caddesi üzerinde, neredeyse Beyoğlu Belediye Binası ile karşı karşıya olan Miss Pizza burada 2. şubesini beş sene önce açtı, biz de açıldığı ilk günden beri çok severek gideriz.

Beyoğlu, bana göre İstanbul’un en güzel semtlerinden biridir. Beyoğlu Belediye Binası, Osmanlı İmparatorluğunun ilk belediye binası imiş. Aslına uygun kalarak restorasyon yapılmış, ama yanına ve çatısına yapılan eklentiler maalesef  çok çok çirkin olmuş.

Geçen hafta çok güzel kar yağıyordu, kar yağarken Galata Kulesi ve civarında dolaşmayı çok severim. Burada her binanın, her  sokağın ayrı bir hikayesi var. Yaşanmış onca hikayeyle zenginleşen böyle semtler bende duygu yoğunluğuna sebep oluyor ve bu hissi seviyorum.  Dolayısıyla gene Miss Pizza’da bulduk kendimizi. Hiç sönmeden yanan odun fırını da bu karlı havada bize şömine tadı verdi, içerisi sıcacık, hafif hafif çalan müzik iyi, gelenler güzel, personel güler yüzlü ve ilgili, pizzalar miss…

miss pizzaEşim ve ben hemen hemen her çeşit pizzayı denedik. Özellikle, her yerde  bulamadığımız, çoğu kişinin sevmediği, ançuezli pizzayı burada yeme imkanı buluyoruz. Üstelik iki çeşidi var, normal veya buffalo mozarellalı. Burada pizza çeşidi zengin, mutlaka herkese uygun bir çeşit vardır. Geçen gidişlerimizden birinde de Katya’nın kızı Lara yerken keşfettiğimiz ve hepimizin birer dilim alarak Lara’nın pizzasına ortak olduğumuz ‘pizza honey‘i de denemenizi öneririm. miss pizzaBal ve çam fıstığı ile hazırlanıyor. Ayrıca salatalar ve çeşitli İtalyan mutfağına ait mezeler de mevcut. Pizzalar odun fırınında pişiyor ve güvenilir gıda olmadığı için de mısır kullanılmıyor.

Eğer hala gitmediyseniz, sıcak samimi mekanları seviyorsanız bir gün uğrayın, yemek sonrası karşıdaki merdivenlerden Tünel’e çıkın, Mevlevihane’den aşağı, oradan da gönlünüz hangi sokağa saparsa sapın, biraz dolaşın derim. Biz o gün saat 17:30 gibi gittiğimiz için çok sakindi, ben de rahatlıkla birkaç fotoğraf çektim. Fakat hava soğuk ve yağışlı olduğunda terasta oturulamadığı için içerisi oldukça yoğun oluyor.

İsterseniz barda veya pizza fırınının barında bekleyebilir ya da önceden rezervasyon yaptırabilirsiniz.
miss pizzamiss pizza miss pizza miss pizzamiss pizzamiss pizza