SEVGİLİLER GÜNÜ

Sevgililer Günü yarın! kaçacak yeriniz yok "</p

Maksat ayıcıklı, balonlu, tamamen ticari amaçlı bir gün kutlamak değil tabi ki. Ben yapı itibarı ile hayatta her zaman kutlanmaya değer bir şeyler olduğuna inananlardanım. Özel günleri ufacık bir detayla bile zenginleştirebiliyorsam, sevdiklerimin yüzünü güldürebiliyorsam, hayat o zaman anlam kazanıyor.

Şimdi hanımlar, beyler, gayet pratik çözümlerle son dakika şıklıkları önereceğim size.

‘Vaktim yoktu’ , ‘aradım bulamadım’ , ‘işten geç çıktım o saatten sonra…’ gibi mazeretler kapsama alanı dışındadır, daha sonra tekrar deneyiniz…:-))


Mumlar ve çiçekler:

Kırmızı mum varsa ne ala , bol bol kullanırsınız.sofra duzeni-Varsayalım evde düz beyaz mum mevcut, mutlaka bir kırmızı ojeniz vardır, üzerine kalpler yapın, beceremem diyorsanız kırmızı noktalar kondurun, bir kurdele bağlayın.

sofra duzenikalpli mumkalpli mum-Kafes şeklinde mumluğunuz varsa içine doldurun tüm mumları, masanız ışıl ışıl olsun.

mumluk-Vazo, büyük bardak, boş kavanoz , içini su doldurup gül yaprakları atın, üzerine mum yerleştirin , çok hoş olacaktır.

sofra duzeni-Masanıza gül yaprakları serpiştirin runner gibi , ortasına mumlar koyun, bu da bir fikir.

gul yapraklari-Hiçbiri yoksa, evde tealight mumlarınız varsa, kalp şeklinde dizin, ortasına iki şarap kadehi , bir gül koyun.

tealight
Peçeteler :

Kırmızı peçeteniz varsa zarf şeklinde katlayabilir, içine minik bir hediye veya bir not koyabilirsiniz.pecete susleme-Peçeteyi gül veya kalp şeklinde katlayabilirsiniz.

pecete susu-Evde sadece beyaz peçete kalmış mesela, sürün kırmızı rujunuzu , bir öpücük kondurun peçeteye, koyun sevgilinizin tabağının üzerine. Mazeret yok demiştim!

pecete susu
Masa örtüsü :

Kırmızı tül alıp runner şeklinde kullanabilirsiniz.sofra duzeni-En büyük boy siyah kartonlar alıp runner şeklinde dizip üzerine beyaz kuru boya kalemle notlar yazabilirsiniz.sofra duzeni

– Siyah bir örtü üzerine kırmızı runner ve aksesuarlar koyabilirsiniz.sofra duzeni
Romantik ikramlar :

-Mevsimi olmayan meyveleri bulmak artık kolay. Kirazları beyaz çikolataya batırabilirsiniz.cikolatali ikram

Çilekleri marshmallowlarlarla çubuklara dizebilirsiniz.çilekli marshmellow

-Her markette hazır pasta tabanları var, 2 adet alın, birini kare kesin, diğer yuvarlak olanı ortadan ikiye bölüp kalp pasta şekline sokun, üzerini süslemeyi artık size bırakıyorum.kalp pastasofra duzeni

Hiçbirşey yapamazsanız evde deniz kıyısından toplanan bir taş vardır elbet, üzerine sevgilinize bir not yazın… Başınıza taş yağmasından iyidir "</p
tas sus
Sevgisi, kucaklaşması bol bir sevgililer günü dilerim…