YEŞİLLİKLER İÇİNDE HUZUR

photo (69)Yağmurlu bir Nisan sabahı, çocukluk arkadaşım Galya’nın evine çekime gitmek üzere hazırlandık. Ekibimizden ve aynı zamanda ortak arkadaşımız olan Odil de bana eşlik etti ve Kemerburgaz‘a doğru yola koyulduk. Biraz sohbet edip hasret giderdikten sonra çekime başladık.

Behar ailesi Kemerburgaz’a 2012 senesinde taşınmışlar. Müstakil, bahçe içindeki 4 katlı villanın zevkli ve zamansız dekorasyonu İç Mimar Esra Kazmirci‘ye ait. Evi dört duvar olarak teslim alıp iç bölmelerini arzu ettikleri gibi şekillendirmişler. En alt katta çamaşır ve yardımcı odaları var. Giriş katı aynı zamanda yeşilliklerle çevrili geniş bir bahçeye açılıyor. Burada, salon, mutfak ve misafir tuvaleti bulunuyor. Orta katta evin küçük oğlu Tal’in odası ile ebeveyn suiti bulunuyor. En üst katta ise evin büyük oğlu Jeff’in odası ve teras mevcut (Jeff o gün ateşi olup hasta olduğundan odasında çekim yapamadık:(( ) Evdeki mobilyaların birçoğu özel olarak ölçü üzerine üretilmiş. Renkler gri, siyah, lacivert ve meşe olarak seçilmiş. Evin geneline yayılan renk uyumu gözü yormayan, çok hoş bir ahenk yaratıyor.

Hazırsanız bu zevkle döşenmiş evi gezmeye başlayalım 🙂


galya6-010Evin  girişinde duvarlar meşe lambri kaplanmanış, yanda bir boy aynası ve üzerinde Tom Dixon aydınlatma bulunuyor. Portmanto olarak kullanılan dolap siyah çerçeveli, eskitme ayna ile kaplanmış.

galya1Salona girer girmez bizi karşılayan mini heykel Londra’dan getirilmiş. Koltuklar Minotti’nin modeli ve özel olarak üretilmiş. Orta sehpa Haaz’dan, aydınlatmalar Tom Dixon.
photo (47)

galya4Televizyon ünitesi özel üretim. Üzerini toprak altı kıymetli parçalar süslüyor.

galya2Sehpanın üzerindeki tepsi Haaz’dan seçilmiş.
photo (78)photo (73)photo (75)photo (65)
photo (43)
photo (45)Çalışma masasının duvarına yerleştirilmiş aynalardan bahçenin ve salonun yansıması çok hoş duruyor. 
photo (41)

Yemek bölümünün üzeri cam kaplı. Hem gün ışığından maksimum faydalanma sağlıyor hemde şahane görünüyor. Yağmurda ayrı, karda ayrı güzel görünüyordur eminim 🙂 Lambalar yine Tom Dixon, masa masif ahşap, özel üretim.  photo (38)

Yemek odasında bulunan çizimler Ressam Mustafa Ayaz imzalı, Galya’nın babası tarafından hediye edilmiş.
galya6-018photo (77)photo (81)

Girişte bulunan misafir tuvaletinde brüt beton uygulaması kullanılmış

photo (94)photo (50)

Mutfak lineadekor’dan ölçü üzerine özel olarak üretilmiş. Evin genel renklerine uyum sağlaması açısından behaz hakimiyetinde siyah detaylarla tasarlanmış mutfak son derece sade ve işlevsel olarak tasarlanmış.photo (83) galya6-008 galya6-007Meşe merdivenlerin kenar siyah metal kısımlarıyla harika bir uyum sağlayan sarkıt lambalar yine  de Tom Dixon’dan seçilmiş.galya6-014

Üst kata çıkınca karşımıza aile resimlerinden oluşan bir galeri duvar çıkıyor. photo (74)Sol tarafta evin küçük yakışıklısı Tal’in odası ve banyosu mevcut. Odadaki herşeyi ikea’dan almışlar. Çok da kullanışlı olmuş anlaşılan 🙂
photo (90)photo (86) photo (84)photo (93) galya6-002 galya6-005 galya6-003 galya6

Ebeveyn suiti 3 bölümden oluşuyor, uyku – dinlenme alanı, giyinme odası ve banyo. Uyku – dinlenme alanında bir geniş sedir bulunuyor, sedir aynı zamanda depolama için kullanılıyor. Televizyon ünitesinin arkasına konumlanmış makyaj masası tam bir tasarım harikası olmuş
bence. Evdeki düzen de ayrıca bir alkışı hak ediyor 🙂
galya6-006galya5-001photo (95) photo (63)photo (92)galya6-004 galya6-009

Bu keyifli çekim için bize evinin kapılarını açan Behar ailesine çok teşekkür ediyoruz.